Kids Love Design 2015

 

Kids Love Design 2015 plakat poziom

Festiwalowi niezmiennie towarzyszy hasło “Dla dzieci o designie dorosłych. Dorośli o designie dla dzieci”. KIDS LOVE DESIGN rokrocznie oswaja z pojęciem designu w sposób przystępny i swobodny. Poprzez aranżację przestrzeni wystawienniczej tworzy miejsce do wspólnej zabawy, nauki oraz doświadczania tego, czym design jest. Najmłodszym uzmysławia, że każdy przedmiot, który nas otacza, został kiedyś zaprojektowany. A projektantom – potrzeby i oczekiwania młodego odbiorcy w stosunku do projektowanych rzeczy. Kolejna edycja to także kontynuacja działań społecznych ujętych w zdaniu: “Design dla dzieci, znaczy design w służbie dzieciom”. Organizator Festiwalu “Fundacja ARTmosphere” pokazuje jak mądrze wykorzystany design potrafi odmienić jakość życia młodych ludzi. Do udziału w festiwalu ponownie zaproszeni zostali znani specjaliści w dziedzinie designu dla dzieci.

W trakcie IV edycji festiwalu KIDS LOVE DESIGN zaprezentowana została polska sztuka użytkowa. Ważnym punktem programu czwartej edycji była wystawa “MUSTKNOW! czyli co dzieci (i nie tylko) powinni wiedzieć o POLSKIm DIZAJNie”. Wśród eksponatów pojawiły się prace zarówno doświadczonych jak i młodych projektantów: meble, ceramika, tkaniny, zabawki, a także animacje i doświadczenia interaktywne. Kolejne wystawy zapraszały do odkrywania prac współczesnych projektantów inspirowanych polską kulturą i tradycją (?Przygoda za miastem  w poszukiwaniu polskiego dizajnu”) oraz do odkrywania znaczenia pojęcia patriotyzmu (“Kto Ty jesteś?”). Odbyły się liczne warsztaty kierowane do różnych grup wiekowych, kontynuowany był także projekt społeczny COMMON ROOM. W trakcie festiwalu odbył się także architektoniczno-krajoznawczy wyjazd do stolicy Niemiec.

IV edycja festiwalu KIDS LOVE DESIGN rozpoczęła się 8 maja 2015 roku. Skupiła się na prezentacji polskiego designu. W trakcie odbyły się liczne wystawy, warsztaty i projekty społeczne zarówno W Polsce, jak i Niemczech, USA i Meksyku. Udział w festiwalu był bezpłatny, nie było ograniczeń wiekowych.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *