Wystawa “MUST KNOW!”

Wystawa posiada cechy wystawy narodowej skierowanej do małych i młodych odbiorców. Ma ona w sposób przyjazny, ciekawy zaznajomić uczestników z aspektami projektowania i cechami charakterystycznymi polskich obiektów sztuki użytkowej. Choć do udziału zostali zaproszeni młodzi projektanci, mają już oni duże doświadczenie, a ich obiekty posiadają cechy projektów sztandarowych, reprezentatywnych dla działań w obszarze polskiego dizajnu.
Wystawa tworzy spójną narrację wykorzystującą różne sposoby interakcji i została potraktowana interdyscyplinarnie. Zobaczymy zarówno obiekty materialne (meble, ceramika, zabawki, tkaniny), jak i animacje oraz doświadczenia interaktywne.
Pokażemy przedmioty (z pogranicza sztuki, wzornictwa i nauki) wytworzone tradycyjnie, manufakturowo bądź powstałe przy wykorzystaniu innowacyjnych, zaawansowanych technologii. Ważnym elementem ekspozycji będzie całkowite pozbycie się muzealnego ?nie dotykać?. Mali i młodzi uczestnicy bez
ograniczeń bedą mogli się po niej poruszać, uczyć, doświadczać.Na wystawie znajdą się obiekty, które można dotykać, tablety z aplikacjami AR (rozszerzonej rzeczywistości) oraz miejsca doświadczania ?przez zabawę? intelektem i ruchem. Wystawa ma za zadanie prowadzić dialog z odbiorcą, tworzyć interakcje, pobudzić go do działania. Interaktywność stanie się więc doświadczeniem angażującym całe ciało, nie intelekt. Specjalnie dedykowane ilustracje Marty Ignerskiej pomogą młodym widzom w sposób przyjazny zapoznać się z jej tematyką.

PROJEKTANCI:
Tomasz Augustyniak, Malafor, Moho Design, Grzegorz
Cholewiak, Iwona Kosicka, Kosmos Project, Projekt OO, Monika
i Krzysztof Smaga, Michał Titkow, Oskar Zięta , Marek Cecuła
i inni.

KURATOR:
Beata Kuracińska
ILUSTRACJE:
Marta Ignerska

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *