III edycja festiwalu KIDS LOVE DESIGN 2014

III edycja festiwalu KIDS LOVE DESIGN to prezentacja działań z zakresu designu, kierowana do najmłodszych odbiorców sztuki, której towarzyszy hasło “Dla dzieci o designie dorosłych. Dorośli o designie dla dzieci”. Tym razem głównym tematem jest pop-art. Działania festiwalowe kolejno odkrywają to, jak pop-art wpłynął i znalazł swoje odzwierciedlenie w designie.

III edycja to także kontynuacja działań społecznych, ujętych w zdaniu: “Design dla dzieci, znaczy design w służbie dzieciom” Przed nami kolejna odsłona projektu, który zwraca uwagę na aspekt społeczny i pokazuje jak mądrze wykorzystany design potrafi odmienić jakość życia młodych ludzi.

Niezmiennie, celem jest uzmysłowienie młodym uczestnikom festiwalu, że każdy przedmiot, który ich otacza, został kiedyś zaprojektowany. Z drugiej strony, celem jest uzmysłowienie projektantom potrzeb i oczekiwań małego odbiorcy w stosunku do projektowanych rzeczy.

W trakcie III edycji KIDS LOVE DESIGN zaprezentowane zostaną prace artystów z Polski i zagranicy. Będą to m. in. prace współczesnych projektantów oraz eksponaty nawiązujące do nurtu pop-art. Zaprezentowane zostaną także dzieła polskich ilustratorów, które ukazały się w wydanych w XX wieku książkach dla dzieci. W trakcie festiwalu odbędzie się także architektoniczno-krajoznawczy wyjazd do stolicy Niemiec. Nie zabraknie okazji do wspólnych spotkań i rozmów, zarówno w trakcie licznych warsztatów z zakresu pop-artu i service designu, jak i w trakcie panelu dyskusyjnego.

www.dsgnfestival.com/2014

 

III edycja KIDS LOVE DESIGN to:

2 PROJEKTY SPOŁECZNE

4 WYSTAWY

30 WARSZTATÓW

2 PANELE DYSKUSYJNE

6 POLSKICH MIAST

6 KRAJÓW